Про храм

Хрестовоздвиженська церква — православний храм в Києві, на Подолі, пам’ятка архітектури XIX століття. Храм належить до Подільського благочиння, Північного київського вікаріатства, Київської єпархії, Української Православної Церкви.

Хрестовоздвиженський храм на Подолі – не просто і не проста церква в історичній частині Києва…

Його почали зводити 1811 року після руйнівної пожежі, коли згорів майже весь Поділ, на місці ушкодженої дерев’яної церкви. Тридцять років тривало будівництво, а також подальше оновлення і оздоблення, і у 1841 році храм нарешті було освячено. Внутрішні росписи належать початку XX століття. Вони виконані українським живописцем (до речі, першим народним художником радянської вже України) Григорієм Світлицьким. Тут хрестили низку відомих сьогодні особистостей, серед яких – сам Григорій Світлицький і його молодший сучасник Михайло Булгаков.

Як і переважну більшість церков Києва, у радянську добу Хрестовоздвиженський храм було закрито і перетворено на склад. Але всього на п’ять з половиною років: з 1935 по 1941. Увесь подальший період в храмі підносилася молитва і звершувалися таїнства. Кияни, народжені за радянських часів, можуть мати дитячі спогади, пов’язані з цією історичною церквою: багатьох тут хрестили, когось – вінчали, сповідали, причащали. Цей храм – один з найстаріших у Києві, які діяли в ті роки. Як не дивно, саме тоді, 1984 року, церква була реконструйована.

Сьогодні Хрестовоздвиженський храм знову потребує допомоги: це і поточні ремонтні роботи, які підтримають його у належному стані, і екстраординарні потреби: заміна дахової покрівлі, вікон, дверей, підлоги, реставрація фасаду.

Від імені парафії закликаю людей доброї волі долучитися до благої справи – відновлення перлини Подолу – Хрестовоздвиженського храму – та увійти в його історію і в історію своєї родини ктитором старовинної намоленої церкви!

Добровільна пожертва

Одержувач: Хресто-Воздвиженська парафія УПЦ

р/р: UA693003460000026002017116101

Код ЄДРПОУ: 22864758

Карта Приват 5363 5420 1331 4662 Кравець В.М.

Призначення платежу: Добровільні пожертвування

новий контактний номер телефону храму: +38 097 578 77 55

Хрестовоздвиженський храм відкритий для особистої молитви щодня з 10:00 до 18:00.

Богослужіння:

·ВДЕНЬ кожного дня (крім Сб., Нд. і напередодні свят) о 13:00 молебень і заупокійна літія;

· ВВЕЧЕРІ Пт., Сб. і напередодні свят о 17:00 – вечірнє богослужіння, сповідь;

·ЗРАНКУ в свята о 7:00 – Божественна Літургія;

·Сб. о 8:00 – Божественна Літургія і Панахида,

·Нд. о 7:00 і о 9:00 – рання і пізня Божественні Літургії, між якими – сповідь і водосвятний молебень. Наприкінці пізньої Літургії – дитяча молитва.

Окрім головного престолу, на честь якого освячено храм, в ньому є ще три приділи: Казанської ікони Божої Матері, Архістратига Михаїла і апостола Андрія Первозванного.

протоієрей Валерій Кравець, настоятель Хрестовоздвиженського храму

Проїзд до храму: від ст. м «Контрактова пл.», «Лук’янівська» — трам. 14, 18