Митрополит Антоній Сурожський: важко без храму, але в цьому і дорогоцінний дар

“Під час війни мені довелося дуже довго бути без храму, і, подібно до багатьох, я знаю, як важко це буває. Але я також виявив одну дуже дорогоцінну властивість цієї знедоленості.

Це те, що я оцінив церкву, храм, спільну молитву по-іншому. Я зголоднів по богослужінню, я зголоднів по спільній молитві. І коли потім мені стало можливо бути в храмі, я молився з такою глибиною, з такою жвавістю і силою, як я не молився раніше, коли досить було пройти кілька кварталів, щоб опинитися в малесенькій руській церкві, що була недалеко від мого будинку. Тому треба виховувати в собі і любов до богослужіння, і готовність бути християнином кожен день, кожну годину, в усіх обставинах, з мрією, з голодом по церкві, і з радістю про те, що ми – посланці Божі. Такий сенс слова “апостоли”. Ми – свідки; такий зміст грецького слова “мартіріон”, яке перекладається на нашу мову як “мученик”, але в основі означає “свідок”, з вказівкою на те, що наше свідчення повинно бути відкрите, сміливе, і що заради того, щоб іншому принести невимовну радість віри, ми повинні бути готові, подібно Христу, постраждати і, якщо потрібно, померти.”

Митрополит Антоній Сурожський

stbasil.center