Загальноцерковні новини

Розшифровано протоколи допиту священномученика Веніамина, митрополита Петроградського
До 100-річчя мученицької кончини митрополита Петроградського Веніамина та з ним постраждалих, пам'ять яких Церква відзначає 13 серпня, комісією з канонізації Санкт-Петербурзької єпархії вперше розшифровано протоколи допиту владики під час судових засідань у червні 1922 року.
02.8.2022
Вперше в історії Західної Кенії відбулися збори місцевого православного духовенства
31 липня у храмі великомучениці Ірини д. Масено у Західній Кенії було здійснено Божественну літургію. Главі благочиння Какамега Південно-Африканської єпархії ієрею Арсенію Читва за Літургією послужили настоятель храму отець Олександр Отолі та всі клірики благочиння.
02.8.2022
На приході Руської Православної Церкви в Кенії надруковано книги з чинопослідуванням Літургії на суахілі
Книги з чинопослідуванням Божественної літургії святителя Іоанна Золотоуста надрукували на приході святого апостола Петра в селищі Гесонсо (округ Кісії, Кенія).
Видавнича Рада передала до Новоросійської єпархії комплект дитячих Євангелій
Видавнича Рада Руської Православної Церкви організувала доставку ста екземплярів ілюстрованого видання Євангелія для дітей у викладі лауреата Патріаршої літературної премії письменника В.Ю. Малягіна до Новоросійської єпархії. (рос.)
01.8.2022
У Дівєєвському монастирі відбулися урочистості з нагоди дня пам
У Дівєєвському монастирі відбулися урочистості з нагоди дня пам'яті преподобного Серафима Саровського
1 серпня, в день обрітення мощей преподобного Серафима Саровського (1903), митрополит Нижегородський та Арзамаський Георгій очолив служіння Божественної літургії у Троїцькому соборі Свято-Троїцького Серафимо-Дивеєвського монастиря, де перебуває рака з чесними мощами преподобного Серафима. (рос.)
01.8.2022
Портал Miloserdie.ru запустив акцію зі збору дітей із малозабезпечених сімей до школи
На сайті акції «Добрий портфель» організатори обрали чотири перевірені соціальні проекти з різних регіонів Росії, які допомагають одиноким матерям і батькам, багатодітним і незаможним сім'ям. Мета — зібрати до школи 648 дітей, підопічних цих проектів. (рос.)
01.8.2022
Від обстрілу постраждав кафедральний собор міста Донецька
Внаслідок обстрілу постраждав головний храм Донецької єпархії Української Православної Церкви.
У день пам
У день пам'яті преподобного Серафима Саровського керуючий справами Московської Патріархії звершив Божественну літургію у Храмі Христа Спасителя
1 серпня, у свято обрітення мощей преподобного Серафима Саровського, чудотворця (1903), з благословення Святішого Патріарха Кирила митрополит Воскресенський Діонісій, керуючий справами Московської Патріархії, звершив Божественну літургію в Храмі Христа Спасителя м. Москвы.
01.8.2022
Єкатеринбурзька духовна семінарія отримала державну ліцензію за програмами магістратури та додаткової професійної освіти
Зміни у ліцензії дають семінарії право вести освітню діяльність за програмою магістратури 48.04.01 Теологія, на яку духовна школа планує пізніше отримати державну акредитацію, щоб видавати випускникам магістратури дипломи державного зразка. (рос.)
Відбулося засідання Архієрейського Синоду Руської Зарубіжної Церкви
29 липня під головуванням митрополита Берлінського і Германського Марка відбулося засідання Архієрейського Синоду Руської Зарубіжної Церкви. (рос.)
31.7.2022

Перегляди (791)