Загальноцерковні новини

Настоятелі храмів, що будуються, подякували Святішому Патріархові Кирилу за фінансову допомогу новим парафіям м. Москви
Як повідомлялося раніше, за три роки Московська Патріархія виділила понад два мільярди рублів на будівництво храмів у Москві. (рос.)
21.1.2022
Патріарх Сербський Порфирій подякував Руській Православній Церкві за участь у благоприкрашенні та відновленні сербських храмів
В інтерв'ю журналу «Міжнародне життя» Святіший Патріарх Сербський Порфирій із вдячністю відзначив участь Руської Православної Церкви у прикрашанні собору святого Сави у Белграді, а також у відновленні святинь, які постраждали від землетрусу в Хорватії у 2020-2021 роках. (рос.)
У зв
У зв'язку з несприятливою епідемічною обстановкою Х Різдвяні Парламентські зустрічі перенесено на пізніший термін
У зв'язку з несприятливою епідемічною обстановкою Х Різдвяні Парламентські зустрічі у Раді Федерації ФЗ РФ, заплановані на 24 січня, перенесені більш пізній термін. (рос.)
Патріарх Порфирій: Косово та Метохія — наш духовний Єрусалим
«Для нас найважливіше те, що Косово і Метохія — наш духовний Єрусалим», — зазначив Святіший Патріарх Сербський Порфирій, відповідаючи на запитання кореспондента російського журналу «Міжнародне життя». (рос.)
21.1.2022
Відбулося відспівування митрополита Володимира (Котлярова)
21 січня, у п'ятницю седмиці 31-ї по П'ятидесятниці, митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій звершив у Свято-Троїцькому соборі Олександро-Невської лаври Божественну літургію та відспівування митрополита Володимира (Котлярова). (рос.)
21.1.2022
Видавництво Московської Патріархії опублікувало загальнодоступну версію календаря постів та трапез на 2023 рік
Повний місяць календаря на 2023 рік планується відкрити для безкоштовного скачування в березні 2022 року. (рос.)
21.1.2022
Представники церковних соціальних проєктів взяли участь у «Школі соціальних управлінців»
Проєкт, організований за участі Синодального відділу благодійності, був спрямований на підвищення компетенцій керівників та співробітників НКО, які працюють в Арктичній зоні Росії. (рос.)
21.1.2022
У Мінську відбувся ювілейний вечір, присвячений 25-річчю Християнського освітнього центру імені святих Мефодія та Кирила
Вітальний адрес Патріаршого екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Заславського Веніаміна оголосив архієпископ Гродненський і Волковиський Антоній. (рос.)
21.1.2022
Помер член Науково-редакційної ради з видання «Православної енциклопедії», доктор історичних наук О.В. Назаренко
19 січня помер доктор історичних наук Олександр Васильович Назаренко, лауреат Макаріївської премії, голова Наукової ради РАН "Роль релігії в історії", голова Російської комісії з порівняльної історії Церкви. (рос.)
21.1.2022
У Видавничій Раді пройде конференція молодих богословів із дослідження спадщини святителя Феофана Затворника
25 січня у Видавничій Раді пройде всеросійська науково-практична конференція молодих богословів щодо дослідження спадщини святителя Феофана, Затворника Вишенського. Тема майбутньої конференції — «Святитель Феофан Затворник і Афон». (рос.)
20.1.2022

Перегляди (675)